MEGAMOCNI

Totalizator Sportowy dla niepełnosprawnych

Dzieci Fundacja pomoc wolontariat

Dodano 2013-06-06 22:09:49 | Autor: Emil Kowalski

Pracownicy Totalizatora Sportowego z sukcesem przeprowadzili akcję wolontariacką skierowaną do podopiecznych Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kubuś” w Długiej Szlacheckiej. Z okazji Dnia Dziecka wolontariusze zaprosili osoby niepełnosprawne i ich opiekunów na wydarzenie pt. „Kubusiowe czarowanie”. 

Z okazji Dnia Dziecka wolontariusze LOTTO zorganizowali dla wszystkich podopiecznych Stowarzyszenia „Kubuś” dzień pełen kreatywnych zajęć. Zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli oddawali się manualnym zabawom przelewając na papier swoje marzenia, puszczali kolorowe bańki, a także poznawali układy taneczne i opanowywali sztukę chodzenia z kijkami nordic walking. Po dniu pełnym wrażeń rodzice byli szczęśliwi i wdzięczni za serce okazane ich pociechom. Niejedna łezka zakręciła się w oku. Takie chwile pokazują, że warto dzielić się swoją codziennością, która dla innych może być po prostu marzeniem – podsumowuje spotkanie Pani Elżbieta Otto, liderka projektu wolontariackiego. Podopieczni Stowarzyszenia „Kubuś” ujęli wolontariuszy LOTTO ciepłym przywitaniem i otwartością. Dlatego pracownicy Totalizatora Sportowego już planują kolejne wizyty w Długiej Szlacheckiej, żeby jeszcze nie raz podarować radość swoim nowym przyjaciołom.

Fundatorem akcji była fundacja korporacyjna Totalizatora Sportowego, LOTTO Milion Marzeń, która prowadzi program wolontariatu pracowniczego Kumulacja Dobrej Woli. Od początku istnienia programu do maja 2013 r. w akcje społeczne na rzecz lokalnych środowisk zaangażowało się prawie 400 pracowników Totalizatora Sportowego i sprzedawców sieci własnej LOTTO z całej Polski. W najbliższych tygodniach będą realizowane kolejne projekty w ramach Kumulacji Dobrej Woli m.in. w Poznaniu, Łańcucie, Gdańsku, Olsztynie, Warszawie i Wrocławiu.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, podsumowującego poprzednią edycję programu wolontariatu pracowniczego w Totalizatorze Sportowym: http://www.youtube.com/watch?v=XOA0Ip7Jz5Y&feature=youtu.be 
oraz na fan page Fundacji: https://www.facebook.com/FundacjaLOTTO

media.synertime.pl