MEGAMOCNI

"Trochę kultury – uczymy się razem" w Sandomierzu

kultura Sandomierz teatr

Dodano 2013-10-10 11:53:55 | Autor: Jacek Gibel

W Sandomierzu trwa wyjątkowy projekt "Trochę kultury - uczymy się razem", w ramach którego osoby niepełnosprawne uczą innych, jak się z nimi właściwie komunikować. Akcję wspiera aktor Andrzej Seweryn.

W ostatnich dniach wydana została ulotka "Jak do nas mówić", prezentująca zasady komunikacji osób zdrowych z niepełnosprawnymi intelektualnie. Jest ona dostępna w bibliotekach i sklepach na Starym Mieście, będzie też rozkładana w miejscach użyteczności publicznej.

W tym tygodniu natomiast ma miejsce cykl spotkań osób niepełnosprawnych intelektualnie tworzących Zespół Aktywności Społecznej z uczniami sandomierskich szkół gimnazjalnych i średnich. Tematem rozmów jest komunikacja i kultura zachowania wobec osób niepełnosprawnych.

Za kampanię odpowiada Stowarzyszenie "Dobrze, że jesteś". Akcję wspiera aktor Andrzej Seweryn, który opowiada o niej w ogólnopolskich mediach, a także wystąpił na promujących projekt plakatach. Niedawno zaprosił też uczniów sandomierskiego ośrodka na spektakl „Zemsta”. W czasie spotkania opowiadał o swojej pracy i Teatrze Polskim, który obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia.

Kampanię zakończy publiczna debata zaplanowana na 25 października, podczas której zostanie ogłoszona lista sandomierskich miejsc i instytucji przyjaznych osobom niepełnosprawnym intelektualnie.

(inf. własna/echodnia.eu)