MEGAMOCNI

Trzeciego września w Koszalinie będzie się działo...

festiwal Jabłoński Koszalin Pluta Stańczuk szermierka wystawa

Dodano 2013-08-19 13:56:44 | Autor: Emil Kowalski

Zbliża się mega impreza dla kinomanów! Już 3 września w Koszalinie, odbędzie się Europejski Festiwal Integracja „Ty i Ja”. Ale to nie wszystko! To również gratka dla fascynatów szermierki – będą zorganizowane warsztaty szermierki na wózkach. Oraz wiele innych atrakcji.

Zajęcia szkoleniowe odbędą się drugiego dnia festiwalu (4 września) w Zespole Szkół nr1 (ul. Władysława Andersa 30). Będą one prowadzone przez utytułowanych sportowców niepełnosprawnych. Mają się zakończyć 6 września (piątek) na Placu Polonii 1, o godz.12.

Prowadzącymi warsztaty będą:

Radosław Stańczuk – wielokrotny medalista igrzysk olimpijskich (Sydney 2000, Ateny 2004, Pekin 2008), kilkukrotny medalista mistrzostw świata (Turyn 2006, Paryż 2010, Catania 2011) oraz medalista mistrzostw Europy (Madryt 2001, Paryż 2003).

Grzegorz Pluta – złoty medalista z Londynu 2012, wielokrotny medalista mistrzostw świata (Turyn, Paryż, Catania) oraz medalista europejski (Warszawa 2009, Sheffield 2011).

Arkadiusz Jabłoński – dwukrotny medalista igrzysk (Sydney, Ateny), medalista mistrzostw świata (Budapeszt 2002, Turyn 2006) i mistrzostw Europy (Paryż 1997, Paryż 2003, Warszawa, Madryt).

W czasie festiwalu, odbędą się pokazy filmowe takich dzieł jak: Mocny człowiek Henryka Szaro (4 września), Furman śmierci, szwedzki film z 1921 roku w reżyserii Victora Sjöströma (5 września) oraz Gabinet doktora Caligari, niemiecki ekspresjonistyczny filmu z 1920 roku w reżyserii Roberta Wiene (6 września).

4 września odbędzie się także wernisaż wystawy „Usłyszeć obraz” podczas którego przedstawione będą plakaty filmowe z różnych okresów historii światowego kina. Wystawa będzie przystosowana do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących za pomocą audiodeskrypcji. Odbędzie się w namiocie festiwalowym (Plac Polonii 1).

Będzie również Festiwalowa 12. Pecha Kucha Night Koszalin. Idea Pecha Kuchy jest bardzo prosta, a jednocześnie otwarta. Prezenter przygotowuje 20 slajdów, każdy jest wyświetlany i omawiany przez 20 sekund (cała prezentacja trwa 6 minut 40 sekund). Opowiedzieć można o wszystkim: o pasji, hobby, zawodzie, zjawisku, obserwacji, filmie, idei, inicjatywie. Temat prezentazji jest dowolny, nie ma również żadnych ograniczeń co do prezenterów. W Pecha Kuchy może wziąć udział każdy, bez względu na wiek, kto chce się podzielić z innymi swoimi zaiteresowaniami. Prelegentów i widzów obowiązuje jedynie zasada szacunku, otwartości i tolerancji.

12. Pecha Kucha Night Koszalin odbędzie się 6 września (piątek) o godz.20, w namiocie festiwalowym (Plac Polonii 1). Chętni do udziału powinni skontaktować się z organizatorami: pknkoszalin@gmail.com.

O festiwalu także TUTAJ i zobacz również wyniki finałowe

więcej o festiwalu na integracjatyija.pl