MEGAMOCNI

Turniej Piłki Nożnej dla Osób Niepełnosprawnych w Będzinie Łagiszy

banki futbol sport wolontariat

Dodano 2014-05-23 13:16:07 | Autor: Jacek Gibel

Dziś na terenie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Będzinie Łagiszy odbywa się Turniej Piłki Nożnej dla Osób Niepełnosprawnych. W organizacji imprezy pomagają wolontariusze ING – pracownicy Departamentu Wsparcia Klientów Korporacyjnych w ING Banku Śląskim. Inicjatywa dedykowana jest Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Familia” z Czeladzi.

W Turnieju Piłki  Nożnej dla Niepełnosprawnych udział zadeklarowało około 200 osób. Są to drużyny z 15 ośrodków województwa śląskiego, między innymi takich jak: Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Będzinie, Środowiskowy Dom Samopomocy „Ostoja” w Czeladzi, Zespół Szkół Specjalnych w Czeladzi, Dom Pomocy Społecznej w Będzinie Grodźcu, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Będzinie, Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Gołuchowicach, Ośrodek Wychowawczy w Sosnowcu, Warsztaty Terapii Zajęciowej „Otwarte Serca” w Dąbrowie Górniczej oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Będzinie.

Wśród dodatkowych atrakcji zaplanowano występy wokalno-taneczne uczestników oraz indywidualne konkurencje sportowe.

Inicjatywa realizowana jest w ramach VII edycji Dobrego Pomysłu - konkursu dla pracowników ING Banku Śląskiego, w którym zwycięskie projekty otrzymują dotację z Fundacji ING Dzieciom. W VII edycji zaplanowano realizację blisko 50 Dobrych Pomysłów.

Dobry Pomysł stanowi element programu społecznego Wolontariat ING, który daje pracownikom ING Banku Śląskiego możliwość zaangażowania się w pracę wolontariacką. Wolontariuszem może być każdy, we wszystkich dziedzinach życia społecznego, wszędzie tam, gdzie taka pomoc jest potrzebna.

(media.netpr.pl)