MEGAMOCNI

Twój Ruch poprze wotum nieufności wobec Arłukowicza

Arłukowicz Dębski MZ rząd TR wotum

Dodano 2013-12-11 12:15:29 | Autor: Emil Kowalski

Członkowie partii Twój Ruch zapowiedzieli, ze poprą wniosek o odwołanie ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. Tym samym, Prawo i Sprawiedliwość, której prezes Jarosław Kaczyński, chce złożyć wniosek nieufności wobec ministra, zyskuje silnego sprzymierzeńca.

Politycy TR podchodzą krytycznie do pracy całego resortu, a funkcjonowanie w kraju służby zdrowia, ich zdaniem, pozostawia wiele do życzenia. - Uważamy, że kolejki są zbyt długie do specjalistów i nic się nie poprawia, leki są zbyt drogie i nic się nie poprawia, mimo że nakłady na służbę zdrowia rosną – mówił Gibała. – czytamy na stronie partii.

Przypominamy, że wszystko zaczęło się od zamiaru wprowadzenia dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego przez Arłukowicza. Jarosław Kaczyński, już w poniedziałek wystąpił z propozycją złożenia wniosku o odwołanie ministra (czytaj o sprawie TUTAJ).

Poseł Artur Dębski z Twojego Ruchu powiedział, że klub będzie głosować za odwołaniem ministra zdrowia, jednak jego zdaniem nie ma co liczyć na powodzenie w głosowaniu. Jak dotąd nie udało się odwołać ani jednego ministra rządu Donalda Tuska. – czytam w dalszej treści komunikatu.

Klub podjął taką decyzję we wtorek.

info. własne