MEGAMOCNI

Twój Ruch walczy o darmowe przejazdy dla niepełnosprawnych

MZK Opole Pilc

Dodano 2013-12-03 13:27:42 | Autor: Emil Kowalski

Opolscy działacze Twojego Ruchu w Opolu chcą aby wprowadzono bezpłatne przejazdy komunikacji miejskiej dla osób niepełnosprawnych. Uważają, że to bardzo ważna inicjatywa na którą powinny znaleźć się pieniądze w budżecie miasta.

Jarosław Pilc, przewodniczący partii w regionie, mówi: - Chcemy także rozważyć wspólnie z innymi organizacjami politycznymi i społecznymi wprowadzenie darmowych przejazdów dla wszystkich. Na razie tego nie postulujemy, bo trzeba sprawdzić, jakie byłyby tego koszty, ale darmowa komunikacja to przecież mniej samochodów na ulicach i czystsze środowisko.

Jednak sytuacja w tamtejszym MZK, nie jest najlepsza i brakuje pieniędzy. Sam Ratusz, wydaje się być przychylnym temu pomysłowi.

Stanowisko opolskich struktur Twojego Ruchu:

W ubiegły piątek Twój Ruch w Opolu zorganizował konferencję na, której zaprezentowano postulat dotyczący funkcjonowania Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz pozostałych spółek komunalnych Opola. Chcemy bezpłatnej komunikacji miejskiej dla osób niepełnosprawnych w Opolu. Rozpoczynamy debatę na temat bezpłatnych przejazdów dla wszystkich mieszkańców. Jednocześnie przyglądamy się sytuacji ekonomicznej MZK, która jawi się dość dramatycznie, oraz startujemy z audytem społecznym pozostałych spółek komunalnych. Dziś mówimy włodarzom Opola: "sprawdzam" - w marcu przedstawimy własne wnioski i rekomendacje, które staną się elementem naszego programu samorządowego dla Opola.

info/Twój Ruch

zdj. Pudelek (Marcin Szala)/Wikipedia