MEGAMOCNI

Twoje pieprzyki to Twoja dłuższa młodość! I też: o cynamonie, budyniu oraz tyciu przez zakupy!

alzheimer budyń cynamon ezdrowie osteoporoza tycie zakupy

Dodano 2013-08-06 22:50:25 | Autor: Emil Kowalski

Co dobre na stres? Pieperzyki to "przyjacielskie" znamiona! Cynamon będzie wykorzystywany w walce z Alzheimerem?! Gdy zależy ci na sylwetce, odchudzasz się lub nie chcesz zdobywać zbędnych kalorii, to nie rób zakupów przed jedzeniem!

Cynamon na Alzheimera

Choroba Alzheimera charakteryzuje się tzw. otępieniem i często dotyka osoby starsze. Naukowcy na całym świecie, poszukują skutecznych diet i leków na opanowanie dolegliwości związanych z tym schorzeniem. 

Tak też, uczeni z Uniwersytetu Kalifornijskiego w USA odkryli, że cynamon, który zawiera aldehyd cynamonowy oraz epikatechinę, może opóźniać postęp choroby Alzeihmera. Jednak, prezentując swoją jak na razie hipotezę, uprzedzili, że to wstępne badania i przed nimi jeszcze długa droga do potwierdzenia takiego działania cynamonu. 

Nie chcesz tyć? To nie rób zakupów przed jedzeniem!

Okazuje się, że osoby, które dokonują zakupów żywności, gdy jeszcze nie spożyły odpowiedniego posiłku czyli po prostu są głodne, podczas pobytu wśród regałów sklepowych z jedzeniem, będą wybierać te produkty żywnościowe, które cechują się największą kalorycznością. Głód jest złym doradcą i warto iść do sklepu po chociażby kęsie smacznej bułeczki.

Budyń jest dobry na stres!

Naukowcy udowadniają a zresztą życie również, że potrawy, które spożywaliśmy w dzieciństwie a więc w okresie kiedy to nie doznawaliśmy takich stresów jak w życiu dorosłym, potrafią załagodzić objawy nerwowości i niepokoju, które występują u nas np. gdy się zdenerwujemy rozmową z szefem w pracy. Do tych potraw, często należą: rosół z makaronem, kaszka manna czy wspomniany budyń. Budyń z sokiem malinowym, to recepta na większy spokój i poczucie bezpieczeństwa. 

Masz dużo pieprzyków? Dłużej będziesz młodszy!

Udowodniono, że osoby, które mają większą ilość pieprzyków, są mniej podatni na efekty starzenia się. Ich skóra jest mniej podatna na zmarszczki – jest bardziej jędrna i gładka. Ponadto, kości takich osób dłużej są mocne i sprężyste. Sylwetka zachowuje młodzieńczy wygląd. 

Oprócz tego, odkryto, że ktoś kto ma więcej niż 100 pieprzyków, ma mniejszą skłonność do Osteoporozy. Za taki stan rzeczy, jest odpowiedzialny jeden z genów, który powoduje także skłonność do nowotworów. Tak więc, coś za coś, istnieje większe ryzyko zachorowania na raka. Najlepiej kontrolować swoje pieprzyki wykonując okresowe badania a szczególnie gdy zauważymy, że pojawiają się nowe o nieco innym wyglądzie niż większość. 

Zobacz też "Czekolada w pracy i tycie - to już nie problem! - oraz grejpfrut na raka, ultradźwięki na stres i o odporności szczupłych"

zdj. Wikipedia