MEGAMOCNI

Twórcy witryn dla niepełnosprawnych z podręcznikiem WCGA

WCGA Widzialni

Dodano 2013-01-25 10:15:13 | Autor: Emil Kowalski

Powstaje seria wydawnicza z inicjatywy Fundacji Widzialni o nazwie „Podręcznik Dobrych Praktyk – WCAG 2.0". Zostało wydane pierwsze opracowanie. Projekt dotyczy dostępności przestrzeni informatycznej dla osób wykluczonych cyfrowo.

W opracowaniu zawarte są wskazówki w jaki sposób przystosować witryny internetowe, tak aby były dostępne dla jak największej liczby użytkowników a więc także niepełnosprawnych.

W pierwszej części książki, opisane jest wiele sposobów korzystania z internetu przez osoby niewidome, niedowidzące, głuche, starsze, które z powodu tych dolegliwości są narażone na ograniczenia dostępu do informacji.

Natomiast druga część publikacji skierowana jest do administratorów i twórców witryn. Są tam zawarte wskazówki na temat budowania stron z uwzględnieniem światowego standardu WCAG. Opracowanie można przeczytać na stronie fundacji bez żadnych opłat – link. Premiera książki ma nastąpić w marcu br. A sama książka uzyskała patronat Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Urzędu Komunikacji Elektronicznej i Uniwersytetu Śląskiego.

inf. własna/widzialni.org