MEGAMOCNI

Ty też możesz "wybiegać" pomoc dla dzieci niepełnosprawnych

akcje Dzieci pomoc

Dodano 2013-06-17 01:04:04 | Autor: Emil Kowalski

Ruszyła akcja „Pomoc mierzona kilometrami”, która ma na celu zbieranie funduszy dla dzieci niepełnosprawnych. Można „wybiegać” taką pomoc, instalując najpierw specjalną aplikację na smartfony, która to będzie rejestrować zlecone przez organizatorów treningi.

Jest to aplikacja „Endomondo”, która zlicza kilometry przebyte podczas 8 różnych aktywności np. bieganie, kolarstwo, chodzenie itp. Mierzona może być również aktywność na wózkach inwalidzkich. Kilometry pokonane przez uczestników akcji będą liczone i sumowane. Kampania składa się z tygodniowej rozgrzewki oraz 7 dwutygodniowych etapów.

Cała akcja rozpoczęła się od rozgrzewki i ma liczyć milion kilometrów. Dzięki temu, dzieciom niepełnosprawnym zostanie przekazane 50 tys. zł.

Zmagania można śledzić w programach TVN: „Dzień Dobry TVN”, „Dzień Dobry Wakacje” oraz w wybranych wydaniach programu „Co za tydzień” oraz w Radiu Zet od 23 czerwca w każdą niedzielę o godz. 8:45 emitowany będzie specjalny program „Biegaj z nami”.

Akcja ma trwać do 29 września. Gdy cel akcji zostanie osiągnięty, T-Mobile planuje przekazać Fundacji TVN „Nie jesteś sam”, nawet milion złotych. Kampanii będą towarzyszyć konkursy, w których będzie można wygrać m.in. smartfony Samsung Galaxy S4.

Aplikację „Endomondo” możne pobrać ze strony Kilometrami.pl - w kategorii „Pomoc Mierzona Kilometrami” działu „Rywalizacje”. „Endomondo” działa na wszystkich smartfonach z systemami Android, iOS, Windows Phone i BlackBerry 10, po włączeniu odbiornika GPS w telefonie. Aplikację należy uruchamiać zawsze podczas aktywności fizycznej.

Akcję organizuje T-Mobile Polska we współpracy z TVN, Radiem ZET, Grupą Onet, Endomondo i Samsungiem. Szczególowe informacje na temat akcji, można znaleźć na stronie kilometrami.pl

info. własne/wirtualnemedia.pl

zdj. Kilometrami.pl