MEGAMOCNI

Ubiorą "Choinkę Nadziei"

Bydgoszcz choinka nadzieja

Dodano 2013-11-28 11:06:39 | Autor: Emil Kowalski

W piątek (29 listopada) na Placu Wolności w Bydgoszczy, będzie miało miejsce „choinkowe” wydarzenie. Odbędzie się happening „Choinki Nadziei”, który jest organizowany przez Fundację Ekologiczną Arka.

Jest to ogólnopolska akcja społeczno-ekologiczna prowadzona od 2005, w której biorą udział szkoły i przedszkola. W jej ramach, przedstawiają występy artystyczne o tematyce świątecznej dla pensjonariuszy Domów Spokojnej Starości oraz wychowanków Domów Dziecka. Ponadto, uczniowie dekorują drzewka, które otrzymują od nadleśnictwa (Lasy Państwowe są współorganizatorami tej akcji). Celem tej inicjatywy jest integracja młodych ludzi z osobami starszymi oraz rówieśnikami z innych grup społecznych i również z niepełnosprawnymi. Jest to także pewnego rodzaju zachęcenie do wyboru naturalnych drzewek jako dekoracji świątecznych zamiast sztucznych.

zdj. fundacjaarka.pl

Organizatorzy chcą zachęcić do udziału jak najwięcej szkół. Promują 10 największych miast w Polsce: Warszawa, Katowice, Poznań, Wrocław, Bydgoszcz, Opole, Łódź, Kraków, Toruń i Rzeszów.

Na Placu Wolności, podczas tego wydarzenia o godz. 12:00, stanie naturalna choinka świąteczna. Zostanie przyodziana w zrobione w warsztatach ekologicznych, świąteczne dekoracje. Choinka będzie oświetlona ekologicznymi lampkami typu LED i energia do ich działania będzie pochodzić ze specjalnego roweru!

Udekorowana choinka pozostanie w Bydgoszczy i zostanie przekazana Domowi Pomocy Społecznej „Słoneczko”. 

info. własne/bydgoszcz.pl