MEGAMOCNI

Uczniowie niepełnosprawni z Zamojszczyzny będą "Pływać jak delfin"

basen Hrubieszów pływanie Terapia Tomaszów Zamojść

Dodano 2013-09-10 09:01:17 | Autor: Emil Kowalski

To coś dla uczniów niepełnosprawnych w wieku od 8 do 20 lat z powiatów hrubieszowskiego, zamojskiego i tomaszowskiego. Stowarzyszenie "Mamy Siebie", zaczynając od 5 października 2013 roku., zorganizuje osiem wyjazdów na basen kryty w ramach projektu „Pływam jak delfin” – II cykl grupowych zajęć na basenie”.

Warunkiem uczestnictwa w wyjazdach jest posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności lub orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego przez uczniów. Zajęcia będą odbywały się na pływalni krytej w Zamościu, w soboty w godzinach od 15:00 do 17:00.

Rekrutacja 20 uczestników trwa do 23 września 2013 roku i odbędzie się na podstawie deklaracji, zawierającej pisemną zgodę rodziców /opiekunów oraz podpisanie regulaminu zajęć.

Udział w projekcie dotyczy tylko uczniów szkół specjalnych, którzy nie mają przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w zajęciach na pływalni.

Lista osób biorących udział w projekcie oraz lista rezerwowa będzie dostępna w biurze Stowarzyszenia.

W ramach projektu dzieci mają zapewnioną opiekę (2 opiekunów), dojazd na zajęcia na basenie i wejścia na pływalnię. Od uczestników wymagany jest strój kąpielowy, klapki, czepek oraz ręcznik. Udział w projekcie jest bezpłatny.

info. własne/mamysiebie.info

zdj. Flickr,Niektóre prawa zastrzeżone przez Jima Bahn