MEGAMOCNI

Uczniowie z powiatu będą mieli łatwiej

bez_barier Lipno szkoła

Dodano 2013-10-28 14:48:23 | Autor: Jacek Gibel

Zespół Szkół Specjalnych i Zespół Szkół Technicznych w Lipnie otrzyma pieniądze z PFRON. Starostwo podpisało umowę o dofinansowanie z "Programu wyrównywania różnic między regionami”.

Lipnowskie starostwo już nie po raz pierwszy korzysta z takiej możliwości pozyskania środków na poprawę warunków w obiektach szkolnych. Dzięki dofinansowaniom wyremontowany został budynek Zespołu Szkół Specjalnych - obiekt wzbogacił się o wygodną platformę schodową i podjazdy dla uczniów mających kłopoty z poruszaniem się.

Teraz w ramach projektu "Szkoła z dostępnym miejscem dla wszystkich uczniów” w budynku mają być wymienione podłogi w korytarzach oraz na klatkach schodowych.

Jest tu posadzka antypoślizgowa, ale zniszczona - mówi dyrektor Anna Mielczarek. - Teraz będziemy mieć kolorową, z ciekawymi wstawkami, takimi jak na przykład gra w klasy. To ma ułatwić uczniom niepełnosprawnym poruszanie się i komunikowanie. Ale to nie wszystko. W ramach projektu wymienione bowiem będą także drzwi wejściowe do Zespołu Szkół Specjalnych. Nowe mają być i szerokie, i lekkie.

Dofinansowanie może wynieść nawet 26 tysięcy złotych, jednak nie więcej niż 60 procent kosztów.

Lipno ma też pozyskać specjalny autobus przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Na cel cel PFRON może przeznaczyć ponad 130 tysięcy złotych, jednak nie więcej niż 80 procent kosztów. Planowany jest też zakup busa do przewozu niepełnosprawnych na warsztaty terapii zajęciowej.

zdj. Wikipedia

(inf. własna/pomorska.pl)