MEGAMOCNI

Uniwersytet Wrocławski dostosuje się do wymogów osób niepełnosprawnych

uczelnie uniwersytet UW Wrocław

Dodano 2013-08-02 08:11:51 | Autor: Emil Kowalski

Budynek Uniwersytetu Wrocławskiego to stary, 300 letni gmach. Tym samym, nie jest on dostosowany w pełni do wymogów osób niepełnosprawnych. Władze Uczelni, pomimo tego, starają się by jak najwięcej takich powstało.

Jak do tej pory, tylko toalety na parterze zostały dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Jednak w chwili obecnej, trwa budowa przeszklonej, zewnętrznej windy dla niepełnosprawnych. Winda będzie znajdowała się w dziedzińcu między XVIII-wiecznym budynkiem uczelni a kościołem uniwersyteckim. Prace są wykonywane pod nadzorem konserwatora zabytków a więc historyczny budynek nie straci swoich atutów.

Na tą chwilę, zostały wyburzone elementy ścian gdzie zamontowana zostanie winda. Prace mają potrwać do końca listopada. Natomiast sama winda, ma działać w grudniu.

Prace nad tym projektem oraz nad planowanymi wkrótce: budowa podjazdów i przebudowa toalet na wszystkich piętrach, rozpoczęły się w 2010 roku. Koszt tej inwestycji sięga 2,2 mln zł. Wszystko odbywa się we współpracy z Wrocławskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych.

info. własne/Gazeta Wrocław

zdj. UW