MEGAMOCNI

Urzędnicy w Zielonej Górze zamienią się miejscami z niepełnosprawnymi

happening urzędnicy Urzędy wózek

Dodano 2013-08-08 14:31:06 | Autor: Emil Kowalski

W środę, 14 sierpnia w środę o godz. 14 podczas happeningu w Zielonej Górze​ w Parku Tysiąclecia, wybrani urzędnicy, radni, przedstawiciele zielonogórskich gazet i mediów zamienią się na chwilę miejscami z niepełnosprawnymi.

Pokonają oni wyznaczoną trasę na wózkach inwalidzkich. W realizacji tej akcji, pomoże jeleniogórskie biuro Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. W tym dniu powstanie też artystyczna instalacja.

Happening ma na celu uzmysłowienie wszystkim jak bywa ciężko osobom niepełnosprawnym, które to muszą się borykać z własnym zdrowiem i na dodatek z niedogodnościami jakimi są bariery architektoniczne. Jest także ukazaniem złego stanu infrastruktury Parku Tysiąclecia, braku podjazdów dla wózków inwalidzkich i dziecięcych.

Na pomysł wpadła artystka wizualna i performerka Aleksandra Kubiak. Właśnie ukończyła prace nad tym nowym projektem pt. "Sanus design". Artystka, swoją twórczość ma ukierunkowaną na integrację społeczną. Aleksandra Kubiak jest doktorantką na Wydziale Komunikacji Multimedialnej poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego.

Mamy nadzieję, że zaprezentowanie dylematów osób niepełnosprawnych, w taki właśnie sposób tak aby na własnej skórze, inni mogli się przekonać jak nie jest im łatwo, poskutkuje bardziej konkretnymi rozwiązaniami w kwestii likwidacji barier architektonicznych w Zielonej Górze ale nie tylko. Może inni podchwycą tą inicjatywę i podobne imprezy zorganizują w swoich miastach.

info własne/Gazeta Zielona Góra

zdj. Wikipedia