MEGAMOCNI

Uzdolnieni plastycznie - niepełnosprawni w Galerii Aniołowo

Aniołowo kultura malarstwo plastycy

Dodano 2013-06-08 12:54:49 | Autor: Emil Kowalski

Niepełnosprawni z warsztatów zajęciowych, domów pomocy społecznej, szkół specjalnych i integracyjnych z Tarnowa i okolic, zaprezentowali swoje dzieła plastyczne w Galerii Aniołów. Wernisaż wystawy odbył się wczoraj 7 czerwca.

Wystawę tworzy 40 prac wykonanych w różnych technikach plastycznych: collage, ceramika, fusing, witraż, decupage, wyklejanki, wydzieranki oraz kompozycje przestrzenne wykonane z papieru.

Organizatorzy, obrali sobie za cel główny, propagowanie twórczości osób niepełnosprawnych. My jako portal MEGAMOCNI, dołączamy się do takich inicjatyw.

Rozwój talentów plastycznych a także wszelkiej innej twórczości, to najlepsza terapia dla takich osób, która za sobą niesie wiele atrakcji dla wszystkich. W Galerii Aniołów, zostały zaprezentowane prace, które promują miasto. To zapewne bardzo pomysłowy i pożyteczny sposób na popularyzację.

Organizatorem konkursu było stowarzyszenie „Bądźmy Razem” na rzecz Integracji Społecznej Osób Niepełnosprawnych w ramach programu „Funkcjonowanie Galerii Niepełnosprawnych Twórców ANIOŁOWO” i Urząd Miasta Tarnowa.

Wystawa czynna jest do 21 czerwca. W galerii można również oglądać prace wykonane przez dzieci o szczególnych potrzebach edukacyjnych w ramach VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Maluj z Nami”, którego organizatorem jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowie.

Galerię z wystawy, można zobaczyć pod tym linkiem - Galeria Aniołowo - tarnow.ogosc.pl

info. własne/tarnow.gosc.pl

zdj. badzmyrazem.org