MEGAMOCNI

VII Festiwal Piosenki "Integracja malowana dźwiękiem"

bez_barier Bochnia festiwal integracja piosenka sztuka

Dodano 2014-05-20 13:15:56 | Autor: Jacek Gibel

W Bochni rozpoczął się Festiwal Piosenki "Integracja malowana dźwiękiem". To już siódma odsłona tej imprezy, prowadzona między innymi przez Anię Rusowicz i Krzysztofa Zanussiego.

W tym roku Festiwal wzbogacony został o kategorię "kabaret". Wydarzenie kierowane jest do uzdolnionych artystycznie osób niepełnosprawnych oraz ich zdrowych rówieśników.

Choć główny punkt imprezy odbędzie się dopiero za dwa dni, już dziś rozpoczęły się tradycyjne dwudniowe warsztaty poprzedzające przesłuchania do konkursu. W gronie jurorów w Hali Widowiskowo-Sportowej zasiądą Ania Rusowicz, Wiesław Komasa, Marek Piekarczyk, Maurycy Polaski, Mateusz Ziółko i Krzysztof Zanussi (przewodniczący Jury).

Zasadą imprezy jest integracja osób pełno- i niepełnosprawnych. Uczestnicy śpiewają utwory w duetach utworzonych na podstawie nadesłanych nagrań. W każdej parze znajduje się jedna osoba niepełnosprawna i jedna zdrowa. Warsztaty są więc okazją nie tylko do doskonalenia umiejętności, ale także do zapoznania się ze współuczestnikami.

Po przesłuchaniu odbędzie się Gala Laureatów, której gośćmi specjalnymi będą finaliści programu The Voice Of Poland.

Organizatorem festiwalu jest Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. J. Twardowskiego w Bochni oraz działające przy tej placówce Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

Program imprezy przedstawia się następująco:

20-21 maja

Warsztaty dla uczestników

22 maja

10:00 - Uroczyste rozpoczęcie - gość specjalny Anna Dymna
10:30 - Przesłuchania konkursowe
17:00 - Festiwalowa Gala Laureatów, Koncert Mateusza Ziółko i finalistów The Voice Of Poland

zdj. bochnianin.pl

(inf. własna/bochnianin.pl)