MEGAMOCNI

VII Międzynarodowe Spotkania Artystyczne w Elblągu już w listopadzie

artyści bez_barier integracja kultura_niepełnosprawni

Dodano 2013-09-30 07:48:37 | Autor: Emil Kowalski

Koncerty, spektakle, warsztaty i szeroka publiczność – dawka pozytywnej energii przez cztery listopadowe dni. Począwszy od 20 listopada, ruszają Międzynarodowe Spotkania Artystyczne w Elblągu swoją twórczość zaprezentują artyści wyjątkowi - sprawni oraz z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, z Polski i zagranicy.

Do 23 listopada w Centrum Spotkań Europejskich "ŚWIATOWID", będą odbywały się występy: koncerty muzyczne, spektakle teatralne, warsztaty artystyczne, pokazy filmowe, spotkania integracyjne, konferencje, wystawy plastyczne oraz fotograficzne. Podczas nich, jak co roku, zaprezentują się artyści z Polski i zagranicy. Już teraz wiadomo, że 20 listopada wystąpi integracyjna grupa muzyczna November Project.

Międzynarodowe Spotkania Artystyczne, będą okazją do przeglądu i promocji najciekawszych wydarzeń teatralnych, muzycznych głównie z państw Europy Środkowej i Wschodniej. Jest to jednocześnie szczególna okazja do promowania kultury polskiej.

Założeniem organizatorów Spotkań jest szeroko pojęta integracja i przełamywanie barier społecznych. Cele te realizowane są poprzez promowanie artystycznych osiągnięć osób niepełnosprawnych w otwartym społeczeństwie oraz włączenie ich w aktywne współuczestnictwo w tych działaniach. Bez taryfy ulgowej, na równi z osobami sprawnymi.

To już 7 edycja Spotkań, którą organizuje Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art”.

info. własne/Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"