MEGAMOCNI

VII Puchar Wrocław Racing Center już w lutym

karting sport Wrocław

Dodano 2014-01-24 13:08:47 | Autor: Jacek Gibel

8 lutego odbędzie się VII edycja ogólnopolskich zawodów na kartingowym torze Wrocław Racing Center. Do tej pory udział zgłosiło 30 zawodników - zarówno zawodowców, jak i amatorów.

Zawodnicy rywalizować będą w trzech kategoriach: Junior (do 60kg), Senior (do 85kg) oraz Max (powyżej 85kg).

W tegorocznej edycji na starcie staną także niepełnosprawni pasjonaci kartingu, którzy obecnie uczestniczą w bezpłatnych zajęciach z techniki jazdy w ramach akcji "Sprawni niepełnosprawni". Zajęcia mają na celu m.in. jak najlepiej przygotować zawodników do bezpośredniej rywalizacji z pełnosprawnymi w halowych zawodach.

Wychodzimy z założenia, że karting jako dyscyplinę niezwykle rozwijającą odruchy i mającą ogromne znaczenie w szkoleniu młodych kierowców należy promować za wszelką cenę. Karting halowy, który jest przedsionkiem do dyscypliny uprawianej na profesjonalnych torach będzie częściej pokazywany szerokiej publiczności. Promujemy karting na Dolnym Śląsku, to hasło towarzyszące wydarzeniom na torze Wrocław Racing Center - powiedział Sławomir Murański, wicemistrz Pucharu Świata w kartingu wyczynowym i promotor tej dyscypliny na Dolnym Śląsku.

Zawody rozpoczną się 8 lutego o godz. 11:00 na torze przy ul. Buforowej 2.

zdj. sxc.hu

(inf. własna/tuwroclaw.com)