MEGAMOCNI

VIII Podlaski Mityng w Narciarstwie Biegowym Olimpiad Specjalnych

mityng narciarstwo Podlaskie

Dodano 2013-02-19 10:47:19 | Autor: Jacek Gibel

W środę, 20 lutego, w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji „Szelment” odbędzie się VIII Podlaski Mityng w Narciarstwie Biegowym Olimpiad Specjalnych. Organizatorami imprezy są Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska Oddział Regionalny Podlaskie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Suwałkach oraz WOSiR „Szelment”. W zawodach wystartują zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną z Suwałk oraz Białegostoku.

Olimpiady Specjalne zostały stworzone w przekonaniu, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną potrafią przy odpowiedniej zachęcie i instrukcji trenować, cieszyć się i czerpać korzyści z uprawiania sportów indywidualnych i zespołowych, dostosowanych, jeśli to niezbędne, do ich potrzeb i możliwości. Udział w cyklicznych zawodach oraz regularne treningi wpływają na rozwój sprawności fizycznej zawodników z niepełnosprawnością intelektualną, dają sposobność demonstrowania ich odwagi, doświadczania radości i dumy z własnych sportowych osiągnięć.

W imprezie wezmą udział m.n. białostoccy reprezentanci kraju na niedawno zakończonych X Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Pyeongchang. Początek zawodów o godz. 10.30.

zdj. sxc.hu

(inf. własna/wrotapodlasia.pl)