MEGAMOCNI

VIII Turniej Tańca Osób Niepełnosprawnych w Gorzycach

Gorzyce Podkarpackie sport taniec

Dodano 2015-02-12 13:00:14 | Autor: Jacek Gibel

W minioną środę na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach (Podkarpackie) odbyła się ósma edycja Turnieju Tańca Osób Niepełnosprawnych.

Do zmagań na parkiecie zgłosili się tancerze z pięciu ośrodków z terenu Tarnobrzega, Radomyśla nad Sanem i Stalowej Woli.

Pierwsza edycja turnieju odbyła się w 2008 roku. Impreza organizowana jest przez Warsztaty Terapii Zajęciowej prowadzone przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorzycach. Ma ona na celu integrację osób niepełnosprawnych poprzez promowanie ich twórczości artystycznej, pasji i zainteresowań związanych z tańcem. Tematem przewodnim tegorocznego turnieju było tango.

W turnieju wzięli udział reprezentanci Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Szansa" w Stalowej Woli, Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnobrzegu i w Radomyślu nad Sanem, a także gospodarze - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gorzycach.

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki od organizatorów, w tym własnoręcznie wypiekane pierniki.

Turniej Tańca Osób Niepełnosprawnych patronatem honorowym objął Wójt Gminy Gorzyce, Leszek Surdy.

zdj. gorzyce.itl.pl

(inf. własna/gorzyce.itl.pl)