MEGAMOCNI

W Oświęcimiu podpalili czapkę niepełnosprawnej staruszce

incydent nastolatkowie Oświęcim

Dodano 2013-12-18 10:08:48 | Autor: Emil Kowalski

Niestety ale w ciągu ostatnich kilku tygodni dochodzi do coraz większej ilości przestępstw związanych z niepełnosprawnymi a najczęściej chodzi o ich dyskryminację, szykany czy nawet pobicia. Tak było np. pod koniec października kiedy to zgwałcono niepełnosprawną kobietę.

Tym razem do incydentu doszło w Oświęcimiu. Grupa nastolatków, podpaliła czapkę starszej i niepełnosprawnej pani, która poruszała się z pomocą kuli. Miało to miejsce w okolicy skrzyżowania ulic Zawidzkiego i Pilata w Oświęcimiu. Kobieta nie czuła tego, że jej nakrycie głowy pali się. Zauważyli to inni nastolatkowie – grupa dziewczyn, które ugasiły nieferalny pożar. Dzięki tej interwencji, starsza pani nie doznała obrażeń a ma jedynie nadpalone włosy.

Sprawców tego zdarzenia poszukuje lokalna policja.

Incydentów takich z udziałem nastolatków przybywa. Być może było ich więcej lub jest tyle samo co zawsze a tylko ludzie, którym los osób niepełnosprawnych, nie jest obojętny, nagłaśniają w mediach takie wydarzenia. Na pewno jest to sposób aby wyczulić społeczeństwo i być może przyczyni się do zmniejszenia takich zdarzeń. 

info. własne/TVN24