MEGAMOCNI

W Tarnowie odbędzie się mityng pływacki dla niepełnosprawnych

mityng pływanie Tarnów

Dodano 2013-10-21 11:40:28 | Autor: Emil Kowalski

Dnia 26 października 2013 r. (sobota) w godz. od 11:00 do 15:00, odbędzie się III Ogólnopolski Mityng Pływacki Osób z Niepełną Sprawnością. Zawody odbędą się nowo otwartym basenie pływackim znajdującym się na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie przy ul. Mickiewicza 8.

Celem imprezy jest propagowanie aktywnego stylu życia, w tym pływania jako doskonałej formy terapii i rekreacji, a także prezentacja umiejętności osób z niepełną sprawnością. Zaproszeni są również wszyscy mieszkańcy miasta i regionu jako kibice.

Odbędą się konkurencje w różnych stylach i na różnych dystansach, będzie także sztafeta biegowa w poprzek basenu. Przygotowano również wyścigi terapeutów.

Uczestniczyć w zawodach mogą osoby z niepełną sprawnością intelektualną w stopniu: lekkim, umiarkowanym i znacznym. Jedna placówka może zgłosić maksymalnie pięciu zawodników, przyjmowane są także zgłoszenia osób indywidualnych.

Wszyscy zawodnicy wezmą udział w dwóch biegach indywidualnych. Spośród pięciu zgłoszonych zawodników troje może wziąć udział w sztafecie w poprzek basenu na głębokości 1,40 m. Grupy zawodników mogą być zróżnicowane pod względem płci. Każdego zawodnika obowiązuje strój pływacki, tj. klapki, czepek, strój kąpielowy, okularki. Zawodnicy zobowiązani są do zaopatrzenia się w środki myjące i ręcznik.

PROGRAM

11:00 Spotkanie uczestników i ich opiekunów w holu Basenu PWSZ

Sprawdzenie listy obecności przyjezdnych, odebranie oryginałów formularzy zgłoszenia, przydzielenie każdego z uczestników do dobranej wcześniej grupy

11:15 Odprowadzenie uczestników do szatni

11:45 Zebranie wszystkich uczestników i opiekunów na płycie wokół basenu, przedstawienie im skróconego regulaminu mityngu, wypowiedzi o zasadach fair play i duchu szczerej rywalizacji, prezentacja drużyn

12:00 Przedstawienie kolejności grup i konkurencji, w jakich uczestnicy będą rywalizowali

12:15 Przeprowadzenie wyścigów uczestników według listy startowej

14:00 Przeprowadzenie sztafety

14:30 Przeprowadzenie wyścigów terapeutów

14:35 Ogłoszenie końcowych wyników i wręczenie nagród indywidualnych i zwycięskich drużyn

14:50 Słowo końcowe – podziękowanie za udział

14:55 Odprowadzenie uczestników do szatni

Więcej na – malopolska.pl