MEGAMOCNI

W Warszawie powstał nowy ośrodek rehabilitacyjny Biomicus

Biomicus rehabilitacja Warszawa

Dodano 2013-11-26 09:37:22 | Autor: Emil Kowalski

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” 20 listopada br. uroczyście otworzyła Ośrodek Rehabilitacji BIOMICUS w Warszawie. Mali pacjenci są jednak przyjmowani od początku września 2013 roku. Ośrodek powstał z tytułu odpisu 1% podatku.

W chwili obecnej wykonuje się już 380 zabiegów rehabilitacyjnych tygodniowo. Docelowo ma ich być 500.

Podczas inauguracji spotkali się znakomici goście i przyjaciele Fundacji, którzy wspierają przedsięwzięcie. Dokonano przecięcia wielokolorowej wstęgi i wzniesiono toast sokiem owocowym.

Firmy, które finansowały zakup wyposażenia kilku sal w Ośrodku BIOMICUS zostały podczas uroczystości otwarcia Ośrodka uhonorowane pamiątkowymi certyfikatami „Dobroczyńca Dzieci”.

Jest to trzeci ośrodek tego typu jaki był planowany przez fundację. Najpierw powstał AMICUS teraz – BIOMICUS, a niebawem działalność rozpocznie – CEMICUS.

Zespół Ośrodka tworzą lekarze, fizjoterapeuci, psychologowie, logopedzi i dietetycy, którzy pomagają w powrocie do zdrowia dzieciom dotkniętym m.in. porażeniem mózgowym, zespołem Downa, autyzmem, padaczką czy dystrofią mięśniową.

W budynku znajduje się sala rehabilitacyjna na 6 stanowisk, 7 gabinetów do pracy indywidualnej, sala przeznaczona do prowadzenia arteterapii, terapii grupowej i warsztatów terapii zajęciowej.

Ważną częścią BIOMICUSA jest bezpłatny hostel pielęgnacyjno-opiekuńczy usytuowany w tym samym budynku, co ośrodek. Mieszkają w nim podopieczni Fundacji wraz z opiekunami, przyjeżdżając na turnusy rehabilitacyjne z całej Polski. Rodzice uczestniczą w szkoleniach, warsztatach i różnorodnych spotkaniach.

Adres ośrodka: ul. Pańska 96 lok. 20, 100-837 Warszawa

Info: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” jest organizacją pożytku publicznego działającą od 1998 roku. Ma pod opieką ponad 22 000 chorych i niepełnosprawnych dzieci z całego kraju.