MEGAMOCNI

Warszawskie Hospicjum dla Dzieci - coroczny 1%

1% Dzieci Fundacja

Dodano 2013-02-28 10:29:38 | Autor: Emil Kowalski

Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci opiekuje się nieuleczalnie chorymi dziećmi w ich własnych domach. Każdego roku z takiej pomocy korzysta około siedemdziesięcioro dzieci wraz z rodzinami. Każdego roku około dwadzieścioro dzieci odchodzi na zawsze. Dzięki opiece hospicjum do końca swoich dni przebywają w domu - miejscu, w którym czują się najlepiej, gdzie otoczone są miłością kochającej rodziny, wśród ulubionych zabawek.

Podopiecznymi hospicjum opiekuje się blisko dwudziestoosobowy zespół: lekarze, pielęgniarki, pracownicy socjalni, psycholog, ksiądz, rehabilitanci, wolontariusze. Dojeżdżają do potrzebujących w Warszawie i w promieniu do 100 kilometrów od niej. Dyżur hospicjum trwa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Opieka nie byłaby możliwa, gdyby nie hojność osób, które przekazują Fundacji 1% podatku dochodowego. Blisko połowa wszystkich wpływów Fundacji pochodzi właśnie z tego źródła. Dlatego tak istotne jest dotarcie z informacją o działalności Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci do darczyńców. Jest bardzo ważne, aby jak najwięcej osób dowiedziało się, jak znaczący dla funkcjonowania domowego hospicjum dla dzieci jest każdy, choćby najmniejszy gest finansowy.

Co roku Fundacja WHD przeprowadza kampanię informacyjną. Tegoroczne działania prowadzone są pod hasłem "Bo jutro mnie tutaj nie będzie". W ramach akcji przygotowano reklamy internetowe i prasowe, outdoor oraz spot. Scenarzystą i reżyserem 30-sekundowego filmu jest Michał Gazda. W kampanię non profit włączyli się: ATM Grupa SA, Vitelloni, Yakumama, ATM FX, ATM System, Zespół Gryc-Racing, Klub Piłkarski Legia Warszawa, Fundacja Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych G.R.O.M. Nadal można włączyć się w te działania. Jeśli pracujesz w prasie lub telewizji, jeśli dysponujesz wolną powierzchnią reklamową lub wolnym czasem emisyjnym, jeśli prowadzisz blog, lub masz własną stronę internetową - możesz włączyć się do naszej akcji i zachęcać innych do wsparcia Fundacji WHD.

Materiały oraz kontakt do Hospicjum jest na stronie: http://www.hospicjum.waw.pl.  

Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci/SIZ PAP