MEGAMOCNI

Warsztaty dla niepełnosprawnych podczas Transatlantyk Festival 2014

kultura niesłyszący niewidomi Poznań sztuka warsztaty

Dodano 2014-07-22 12:48:37 | Autor: Jacek Gibel

W sierpniu odbędą się pierwsze w Polsce bezpłatne warsztaty operatorskie dla osób niesłyszących i niedosłyszących oraz warsztaty scenopisarskie dla osób niewidomych i niedowidzących. Organizatorem projektu jest Transatlantyk Festival Poznań.

Warsztaty operatorskie  odbędą się w dniach 9-11 sierpnia w poznańskim CK Zamek. Zajęcia poprowadzi Tomasz Edelman. 12 i 13 sierpnia w tym samym miejscu zorganizowane zostaną z kolei warsztaty scenopisarskie, prowadzone przez Agnieszkę Kruk.

Zgłoszenia udziału w projekcie można wysyłać do 27 lipca na adres warsztaty@transatlantyk.org.

Więcej informacji udziela Tatiana Elzanowska: +48 607 32 89 99

WARSZTAT SCENOPISARSKI DLA OSÓB NIEWIDOMYCH (i niedowidzących)

Dwudniowy, bezpłatny warsztat ma na celu zachęcenie do pracy twórczej i samodzielnego pisania form scenariuszowych. Uczestnicy będą mieli okazję nie tylko do zdobycia wiedzy teoretycznej, ale także praktyki przy zadaniach scenopisarskich. Organizator pokrywa koszty wyżywienia oraz noclegu uczestników wraz z opiekunami w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach oraz zapewnia transport z Ośrodka do Poznania w każdym dniu warsztatu.

WARSZTAT OPERATORSKI DLA OSÓB NIESŁYSZĄCYCH (i niedosłyszących)

Zajęcia złożone są z części teoretycznej i praktycznej. Po ogólnym wprowadzeniu na temat powstawania filmu omówione zostaną takie zagadnienia jak: plany filmowe, kąty widzenia kamery, prowadzenie kamery, zbliżenia, kompozycja kadru, oświetlenie. Uczestnicy warsztatu będą mieli też okazję do nagrania i zmontowania krótkiego, maksymalnie pięciominutowego materiału wizualnego lub audiowizualnego. Ostatniego dnia zostanie on zaprezentowany jury wraz z komentarzem twórców w języku migowym. Zajęcia poprowadzi Tomasz Edelman.

(inf. własna/transatlantyk.org)