MEGAMOCNI

Warsztaty rozwojowe z zakresu ekologii

ekologia mazowieckie warsztaty

Dodano 2014-08-28 08:15:15 | Autor: Jacek Gibel

W miniony wtorek w ostrowskim Centrum Terapeutyczno-Opiekuńczym Amelia odbyły się warsztaty rozwojowe dla dorosłych osób niepełnosprawnych.

Ich uczestnicy zapoznali się pod okiem terapeutów zajęciowych z problematyką recyclingu, ekologii i segregacji śmieci. Stworzyli oni makiety podwórek połączone następnie w duże miasto.

Zadaniem dzisiejszego warsztatu było przetworzenie zużytych pudełek, rolek papierowych oraz makulatury na przedmioty użyteczne. Osoby biorące udział w zadaniu radziły sobie dzielnie z wycinaniem, planowaniem przestrzeni oraz doborem koloru. Największym wyzwaniem było samodzielne wycięcie, złożenie i posklejanie bryły sześcianu z której z robione zostały budynki - mówi Agnieszka Golińska, prowadząca wtorkowe zajęcia.

Warsztaty dla niepełnosprawnych to część programu "Twoja przyszłość w Twoich rękach", realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowi Mazowieckiej.

Realizacja tego projektu jest swojego rodzaju wędką dla uczestników. Nie daje gotowych rozwiązań, ale pokazuje możliwości. To, czy wykorzystają to czego się nauczą, zależy od nich. Tak jest z warsztatami. Dla dorosłych osób niepełnosprawnych grupowe spotkania są niezwykle ważne, mają okazję poczuć się niezależni, zobaczyć co potrafią zrobić sami, a przede wszystkim nauczyć się współpracy z innymi - wyjaśnia Agnieszka Gwardiak, koordynator projektu.

Projekt "Twoja przyszłość w Twoich rękach" pozwala osobom niepełnosprawnym na poznanie nowych ludzi i nawiązanie relacji społecznych, uczy pracy w grupie i daje możliwość rozwijania pasji oraz nabycia nowych umiejętności

zdj. Facebook

(inf. własna/ostrowmaz24.pl)