MEGAMOCNI

Warsztaty Terapii Zajęciowej zmieniają siedzibę

Brzeg SM WTZ

Dodano 2014-09-19 10:04:12 | Autor: Jacek Gibel

Stowarzyszenie Osób Chorych na SM i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Brzegu przeniosą się do nowego budynku przy ulicy 1 Maja. Podopieczni ośrodków mają mieć tam dużo lepsze warunki niż w dotychczasowej siedzibie, mieszczącej się przy ulicy Kamiennej.

Choć - jak podkreśla prezes Stowarzyszenia, Robert Hejman - remont wciąż się nie zakończył, część biur została już przeniesiona.

Parter mamy już w stu procentach skończony. Pilnie chcemy skończyć piętro, by móc przenieść tam warsztaty. Jeśli będzie to możliwe, to nastąpi to na przełomie grudnia i stycznia. Naszym głównym problemem jest to, że ciągle brakuje środków. Większość prac remontowych wykonujemy własnym sumptem, od czasu do czasu zatrudniamy jakąś specjalistyczną firmę - mówi Hejman.

Nowa siedziba pozwoli między innymi na prowadzenie działalności komercyjnej stowarzyszenia. Ośrodek w nowo wybudowanych salach wykładowych planuje organizować szkolenia dla instytucji, między innymi dla PUP i PFRON.

Takie sale wykładowe są dla nas niezbędne, ale zrobimy to w ostatnim etapie, gdy trzeba będzie zagospodarować poddasze. W tej chwili priorytetem jest przeniesienie Warsztatów Terapii Zajęciowej i ściągnięcie tutaj niepełnosprawnych - dodaje prezes Stowarzyszenia.

Przeprowadzka nie była jednak do końca dobrowolna. Jak się okazuje, Stowarzyszenie od lat miało problemy z właścicielem budynku przy ulicy Kamiennej.

zdj. radio.opole.pl

(inf. własna/radio.opole.pl)