MEGAMOCNI

Wernisaż prac osób niepełnosprawnych w Rumi

kultura Rumia wystawa

Dodano 2013-02-15 11:00:24 | Autor: Jacek Gibel

Już od najbliższego poniedziałku (18 lutego) w Porcie Rumia CH Auchan będzie można obejrzeć niezwykły wernisaż. Swoje prace wystawi blisko 40 niepełnosprawnych uczestników tamtejszych Warsztatów Terapii Zajęciowej. Wystawa potrwa do niedzieli 10 marca.

Na wernisażu pojawią się m.in. przedmioty z tkanin, wikliny, prace plastyczne, galanteria papiernicza czy krawiecka. Prace są owocem codziennej pracy uczestników Warsztatu. Niepełnosprawni mają już na swoim koncie takie osiągnięcia jak tytuły laureatów ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Świat Nikiforów”, organizowanego przez Fundację Wspólna Droga. Dodatkowo w trakcie wystawy pracownik WTZ będzie udzielał informacji o możliwych formach wsparcia wsparcia dla osób niepełnosprawnych w ośrodku.

Warsztat w Rumi dysponuje 40 miejscami. Uczestnikiem zajęć może być osoba, która ukończyła 16. rok życia, posiada orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym, ze wskazaniem do terapii zajęciowej. Osoby chętne do skorzystania z WTZ mogą złożyć w sekretariacie Centrum podania o przyjęcie wraz z kopią orzeczenia o niepełnosprawności.

WTZ działa na podstawie umowy Caritas Archidiecezji Gdańskiej z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Port Rumia Centrum Handlowe Auchan mieści się przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Galeria jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 - 21:00, natomiast w niedzielę od 9:30 do 20.00. Centrum Handlowe posiada blisko 2000 miejsc parkingowych, w tym 30 dla niepełnosprawnych. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.portrumia.pl.

zdj. sxc.hu

(inf. własna/icity.pl)