MEGAMOCNI

Wezmą do pracy kwalifikowanych ochroniarzy. Niepełnosprawni się oburzyli

gdynia ochrona praca Trójmiasto

Dodano 2014-03-28 09:39:02 | Autor: Jacek Gibel

Pracownicy ochrony Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego najprawdopodobniej zostaną zwolnieni z pracy - donosi portal pracownikochrony.pl. Pośrednią przyczyną jest fakt, że zdecydowana większość ochroniarzy jest niepełnosprawna.

Dyrekcja Parku postanowiła wzmocnić ochronę i ogłosić nowy przetarg. Jednym z głównych wymagań jest posiadanie przez przyszłych ochroniarzy wpisu na listę kwalifikowanych pracowników ochrony. Obecni pracownicy ochrony nie mają takich wpisów, a dodatkowo istnieje spora szansa, że nie przeszliby nawet badań lekarskich.

Pracownicy ochrony są oburzeni, dyrekcja z kolei tłumaczy się skargami na ochroniarzy. Mówi, że miejsc pracy nie ubędzie, a zwiększy się jakość ochrony, bowiem miejsce niepełnosprawnych pracowników zajmą kwalifikowani ochroniarze.

Czytelnicy jednak nie zgadzają się z oburzeniem ochroniarzy. Znam osobiście czlowieka, który posiada licencję pracownika ochrony i drewnianą nogę. Przecież jego prędzej korniki zjedzą - mówi jeden z nich. Marek dodaje: Może skończy się zatrudnianie inwalidów w ochronie. Trzeba rozgraniczyć pracownika ochrony od portiera.

Komentujący doskonale zdają sobie sprawę, że wśród pracowników ochrony - choć nie tylko - mile widziane są osoby z niepełnosprawnością, bo daje to korzyść finansową pracodawcy. Podczas interwencji taki ochroniarz jest jednak często zupełnie nieprzydatny. Czytelnik alien przytacza historię (sic): ostatnio przyszedł gościu co ma 74 lata z cukrzycą na służby dobowe i już spi po 15 minutach pracy. Jaki to wizerunek i co się dziwić że ludzie się śmieją.

zdj. sxc.hu

(inf. własna/pracownikochrony.pl)