MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 10 czerwca

Aktualności Europa Wiadomości Wypadki

Dodano 2013-06-10 11:34:30 | Autor: Jacek Gibel

Przegląd przedpołudniowych wydarzeń z dzisiejszego dnia w Polsce i na świecie.

Rafael Nadal wygrał Roland Garros po raz ósmy

Hiszpański tenisista pokonał w finale wielkoszlemowego Roland Garros swojego rodaka, Davida Ferrera, 6-3 6-2 6-3. Nadal jako pierwszy tenisista w historii wygrał jedną wielkoszlemową imprezę ośmiokrotnie.

Powodzie w Europie

Przez Europę przechodzi fala powodzi. W Budapeszcie Dunaj może sięgnąć nawet 9 metrów, choć w dalszym ciągu nie przekroczy to wysokości wałów przeciwpowodziowych na obrzeżach miasta. Z Magdeburga ewakuowano ponad 23 tysiące ludzi po osiągnięciu przez Łabę blisko 7,5 metra. Przed zalaniem nie uchroniła się także Warszawa.

Przygotowania do spotkania na szczycie Korei Północnej i Południowej

Oficjele obu krajów doszli do porozumienia w sprawie spotkania na szczycie. Rozmowy odbędą się w środę i czwartek w Seulu. To pierwsze tak poważne spotkanie od 2007 roku, nastawione na odbudowanie zaufania pomiędzy obiema stronami.

W Afganistanie zginął polski żołnierz

Poinformowała polska-zbrojna.pl. Dzisiaj rano zmarł plutonowy Jan Kiepura. Rany odniesione podczas wybuchu przydrożnej miny nie pozwoliły na ratunek. Do zdarzenia doszło 5 kilometrów na południe od bazy Ghazni. Plutonowy jest 39 Polakiem, który zginął na misji w Afganistanie.

Irańscy hakerzy atakują Izrael w Internecie

Izrael zetknął się z gwałtownie rosnącą liczbą cyberataków ze strony Iranu. Celem hakerów są prawie wszystkie ważne dla życia systemy infrastrukturalne państwa żydowskiego – zaopatrzenie w wodę i energię elektryczną, banki i transport kolejowy. Premier Izraela Netanjahu zapewnia o skutecznych działaniach antyhakerskich – podaje polish.ruvr.ru

Śmiertelny wypadek BMW

Dwoje mężczyzn, mieszkańców Kielc zgłosiło się na policję około północy. Jeden z nich twierdził, że przyprowadził kierowcę - sprawcę wypadku, w którym zginęły dwie starsze kobiety. Policja zabezpieczyła spalony i porzucony samochód, a mężczyźni zostali zatrzymani.