MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 10 czerwca

Afganistan Kraków Niemcy Pakistan prasówka

Dodano 2014-06-10 11:13:13 | Autor: Jacek Gibel

Żołnierze NATO zginęli w Afganistanie. Burze nad północą Niemiec. Kolejny atak w Pakistanie. Student wypadł z akademika.

Żołnierze NATO zginęli w Afganistanie

Pięciu żołnierzy NATO zginęło w południowej części Afganistanu - poinformowało dowództwo sojuszu. Nieznane są okoliczności zdarzenia ani narodowość ofiar. W Afganistanie stacjonują wojskowi z 50 państw - na południu kraju są to głównie Amerykanie. W tym roku zginęło tam ponad 30 żołnierzy, jednak poniedziałkowy wypadek jest najtragiczniejszym do tej pory. W sobotę w Afganistanie ma zostać przeprowadzona druga tura wyborów prezydenckich.

Burze nad północą Niemiec

Pięć osób zginęło w północno-zachodniej części Niemiec na skutek gwałtownych burz, które nawiedziły kraj. Trzy osoby zostały przygniecione drzewem, kiedy chowały się przed pogodą w szopie. Port lotniczy w Duesseldorfie czasowo zawiesił działalność. Burze poprzedzone były rekordowymi upałami. W poniedziałek termometry w Kitzingen wskazywały blisko 37 stopni Celsjusza. To najwyższa temperatura odnotowana w Niemczech w pierwszej dekadzie czerwca.

Kolejny atak w Pakistanie

Do kolejnej strzelaniny doszło w pobliżu Karachi, największego portu lotniczego Pakistanu. Dzień wcześniej lotnisko zostało zaatakowane przez talibów. W tamtym ataku zginęło 30 osób, w tym 10 napastników. Jak podają lokalne media, talibowie zaatakowali dziś obóz treningowy służb porządkowych obiektu. Nie wiadomo czy są jakieś ofiary. Loty z Karachi zostały ponownie wstrzymane.

Student wypadł z akademika

23-letni student wypadł z 12 piętra akademika krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. Mimo reanimacji, nie udało się go uratować. Krakowska policja została poinformowana o zdarzeniu niedługo przed północą. Nie wiadomo jeszcze czy był to wypadek, czy samobójstwo.