MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 10 grudnia

Łódź Mandela PiS PO pożar RPA

Dodano 2013-12-10 11:36:17 | Autor: Emil Kowalski

Pożar w Łodzi – zmarł mężczyzna. PiS nadal liderem. Pożegnanie Mandeli. Dzisiaj zostaną wręczone nagrody Nobla. 

Pożar w Łodzi – zmarł mężczyzna

Na osiedlu Teofila w Łodzi doszło do pożaru. Podczas pożaru mieszkania, który wybuchł w kuchni, zginął 80 letni mężczyzna. Na miejsce wezwano służby ratownicze i sanitariusze, niestety ale nie udało się go uratować.

PiS nadal liderem

Najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych w Polsce: PiS – 31%, PO – 25%, Polska Razem Jarosława Gowina 6%, Twój Ruch – 6%, PSL – 5%. Sonadaż został przeprowadzony na 1006 osobach i wykonany 9 grudnia przez Millward Brown S.A.

Pożegnanie Mandeli

Dzisiaj na stadionie w Johannesburgu w RPA, odbywają się uroczystości upamiętniające Nelsona Mandelę. Udział w wydarzeniu zapowiedziało wiele osobistości ze świata kultury i polityki. Polskę reprezentuje Lech Wałęsa oraz minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Dzisiaj zostaną wręczone nagrody Nobla

W stolicach Szwecji oraz Norwegii, odbędą się uroczystości wręczenia nagrody Nobla. Wysokość nagrody pieniężnej w każdej kategorii w 2013 roku wynosi 1,2 mln dolarów. Pokojowa Nagroda zostanie wręczona w Oslo. Jej laureatem jest Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej. Imiennik nagrody, Alfred Nobel, zmarł 10 grudnia 1896 roku.

zdj. Wikipedia