MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 10 lipca

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-07-10 11:51:21 | Autor: Jacek Gibel

Dwie tragedie w Chinach. Szansa dla uchodźców z Libii. Kolejne ofiary szpiegostwa USA.

Osuwisko w Chinach pochowało do 40 osób

Od 30 do 40 osób zostało pogrzebanych pod osuwiskiem w chińskiej prowincji Seczuan, donoszą lokalne media. Na miejscu pojawiło się ponad 100 ratowników z psami. Przyczyną osuwiska były trwające od paru dni powodzie. W 2008 roku po trzęsieniu ziemi w tej prowincji zginęło lub zaginęło 90 tysięcy ludzi.

Malta wstrzymuje deportację

Maltański rząd po interwencji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka wstrzymał loty deportacyjne dla imigrantów z Libii. W ostatnim tygodniu do kraju przybyły prawie 400 uchodźców. Zdaniem komisarz do spraw wewnętrznych UE, Cecilii Malmström, wszyscy ludzie przybywający na teren Unii są upoważnieniu do złożenia wniosku o azyl i odpowiedniej oceny ich sytuacji.

Wybuch w fabryce chemicznej w Chinach

W fabryce chemicznej w prowincji Hubei (Środkowe Chiny) miał miejsce potężny wybuch. Do wypadku doszło około 12:00 czasu miejscowego w mieście Siuzhou. Na razie nie ma dokładnych informacji o ofiarach ani zniszczeniach, na miejscu wybuchu pracuje ponad 100 strażaków. – pisze polish.ruvr.ru

Edward Snowden demaskuje szpiegostwo w Australii

Australia była podsłuchiwana przez służby specjalne Stanów Zjednoczonych. Były wywiadowca ujawnił cztery obiekty w kraju, które pomagają amerykańskiemu wywiadowi w gromadzeniu informacji.

Deputowany rządu rosyjskiego został potraktowany kijem bejsbolowym

Deputowany do Dumy Państwowej, został pobity przez bandytów za nie ustąpienie im pierwszeństwa przejazdu. Do incydentu doszło w Moskwie. Poseł Chudjakow trafił do szpitala. Samochód terenowy, którym poruszali się sprawcy pobicia, zepchnął samochód deputowanego na pobocze, który nie udzielił wymuszonego pierwszeństwa.