MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 10 lipca

Polska prasówka samoloty Ukraina

Dodano 2014-07-10 11:41:19 | Autor: Jacek Gibel

Zmarło dziecko pacjentki prof. Chazana. Zderzenie samolotów - są ofiary. Czołgi zbliżają się do Doniecka.

Zmarło dziecko pacjentki prof. Chazana

Wczoraj informowaliśmy o planach odwołania prof. Chazana związanych z jego odmową dokonania legalnej aborcji. Dziecko, które profesor "uratował", zmarło w środę o 20:35. Było w bardzo ciężkim stanie. Sprawdziły się wszystkie rokowania, że w ogóle nie powinno się urodzić - powiedział pełnomocnik matki dziecka mecenas Marcin Dubieniecki.

Zderzenie samolotów - są ofiary

Dwa samoloty typu Cessna zderzyły się w powietrzu w okolicach Radomia. W wypadku zginęły dwie osoby, dwie kolejne odniosły lekkie obrażenia. Na miejscu zdarzenia jest prokurator. Mają też przyjechać przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Przyczyny zderzenia nie są jeszcze dokładnie znane.

Czołgi zbliżają się do Doniecka

Jak informuje agencja AFP, ukraińska kolumna pancerna zajęła pozycje w odległości 23 km od Doniecka. Miasto jest największym ośrodkiem wschodniej części kraju kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów. W ciągu ostatniej doby zginęło trzech ukraińskich żołnierzy, a 27 zostało rannych. Od początku działań - jak donosi służba prasowa operacji - zginęło już ponad 170 żołnierzy, a blisko 500 doznało obrażeń.