MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 10 lutego

Majdan Trynkiewicz Ukraina

Dodano 2014-02-10 11:33:36 | Autor: Emil Kowalski

Trynkiewicz nie będzie wolny? Śmierć pracownika w Łodzi. Alarmy bombowe w polskich ministerstwach. Na Majdan z kijami bejsbolowymi?

Trynkiewicz nie będzie wolny?

Za zamkniętymi drzwiami w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie trwa rozprawa w sprawie Trynkiewicza, który odbył już karę 25 lat więzienia i jutro ma wyjść na wolność. Rozprawa dotyczy możliwości zatrzymania mordercy w odizolowaniu jako osobą, która jest szczególnie niebezpieczna dla innych ludzi w społeczeństwie.

Śmierć pracownika w Łodzi

W Łodzi fabrycznej na dworcu w tunelu doszło do tragedii. Zawaliła się część stropu nowo wybudowanego tunelu dworcowego. W Łodzi Fabrycznej jest budowana podziemna stacja kolejowa. Do wypadku doszło około 10:00. Okoliczności tego wypadku bada tamtejsza policja i prokuratura oraz reprezentanci nadzoru budowlanego i Państwowej Inspekcji Pracy.

Alarmy bombowe w polskich ministerstwach

Do siedmiu resortów rządowych zostały wysłane maile o rzekomo podłożonych ładunkach wybuchowych w głównych gmachach ministerialnych. Ewakuowano część pracowników a innych nie wpuszczono do obiektów. Są to budynki ministerstw: Infrastruktury i Rozwoju, Zdrowia, Obrony Narodowej, Gospodarki, Finansów, Edukacji oraz Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Poszukiwany jest autora maili. W budynkach nie znaleziono żadnych bomb.

Na Majdan z kijami bejsbolowymi?

Jurij Łucenko – jeden z przywódców protestujących na Majdanie w stolicy Ukrainy, wzywa mieszkańców Kijowa do uzbrojenia się w kije bejsbolowe i przybycie na plac Majdan Niepodległości. W ten sposób chce aby zwiększyła się skuteczność oddziałów samoobrony oraz ewentualna siła w walce z „Berkutem” czyli oddziałami rządowymi.