MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 10 października

Chiny Polska prasówka Włochy

Dodano 2014-10-10 11:14:33 | Autor: Jacek Gibel

Śmiertelny wypadek w Bytomiu - nastolatka zatruła się czadem. Genua pod wodą. Smog nad Chinami.

Śmiertelny wypadek w Bytomiu - nastolatka zatruła się czadem

14-latka zmarła w Bytomiu na skutek zatrucia czadem, a oboje jej rodziców zostało przewiezionych do szpitala. Do zdarzenia doszło dziś w nocy. Przybyli na miejsce ratownicy stwierdzili podwyższone wyższe stężenie gazu na klatce schodowej i w czterech mieszkaniach. Z budynku ewakuowano łącznie 9 osób.

Genua pod wodą

Włoskie miasto Genua znalazło się pod wodą na skutek gwałtownych powodzi. Sytuację w mieście określa się jako krytyczną. Jedna osoba zginęła, a Obrona Cywilna apeluje do mieszkańców o nie wychodzenie z mieszkań i - w miarę możliwości - przeniesienie się na wyższe kondygnacje. W mieście zamknięto też wszystkie szkoły. Meteorolodzy ostrzegają, że od morza może nadciągnąć kolejna fala opadów.

Smog nad Chinami

Północne rejony Chin zmagają się z najcięższym smogiem od lipca - poinformowały lokalne media. Osobom starszym i mającym problemy z płucami zaleca się pozostanie w domach. W niektórych prowincjach ogłoszono pomarańczowy alarm - drugi najwyższy stopień zagrożenia. Jak donosi agencja Xinhua, jedną z przyczyn zanieczyszczenia powietrza mogą być działania rolników, wypalających pola po jesiennych zbiorach.