MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 10 września

Francja Niemcy Polska prasówka

Dodano 2014-09-10 11:10:26 | Autor: Jacek Gibel

10 miesięcy więzienia za stalking. Wybuch w zakładach chemicznych. Poważny wypadek na A4.

10 miesięcy więzienia za stalking

33-letni Francuz został skazany na 10 miesięcy więzienia i 1300 dolarów kary za nękanie byłej dziewczyny. W ciągu dziesięciu miesięcy pisał do niej SMS-y i dzwonił aż 21807 razy. Według jego tłumaczeń, za działaniem stała chęć odzyskania pieniędzy za wspólnie wyremontowane mieszkanie albo przynajmniej usłyszenie podziękowania. Mężczyzna musi też odbyć leczenie psychiatryczne.

Wybuch w zakładach chemicznych

Jedna osoba została ciężko ranna w eksplozji, do której doszło w zakładach chemicznych w niemieckiej miejscowości Ritterhude. Do wybuchu doszło w zakładzie utylizacji odpadów. Eksplozja uszkodziła też 40 pobliskich domów. Według policji, ciężko ranny został jeden z pracowników, a kolejnego uznano za zaginionego, jednak niewykluczone, że chodzi o tę samą osobę. Pożar został już opanowany, jednak gaszenie ognia może potrwać jeszcze kilka godzin. Przyczyny eksplozji są nieznane.

Poważny wypadek na A4

Do zderzenia czterech ciężarówek doszło wczoraj wieczorem na autostradzie A4. W wypadku zginął kierowca jednej z nich, pozostałym osobom nic się nie stało. Do zdarzenia doszło na wysokości bram poboru opłat w miejscowości Karwiany. Wielogodzinne utrudnienia na drodze zakończyły się dopiero ok. 6:00 w środę.