MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 11 czerwca

Irak NATO prasówka Rosja

Dodano 2014-06-11 11:24:36 | Autor: Jacek Gibel

Mosul przejęty przez islamistów. Ćwiczenia wojskowe w rejonie Bałtyku. 3-latka zmarła, zostawiona sama w samochodzie.

Mosul przejęty przez islamistów

Mosul, drugie największe miasto Iraku, zostało przejęte przez islamskich rebeliantów. Do opuszczenia miasta zostało zmuszone ponad pół miliona osób. Premier kraju Nouri Maliki wezwał rząd do ogłoszenia stanu wyjątkowego. Organizacja ISIS, odpowiedzialna za przejęcie miasta, jest odnogą terrorystycznej al-Kaidy.

Ćwiczenia wojskowe w rejonie Bałtyku

Na Bałtyku, Litwie i Łotwie rozpoczęły się ćwiczenia wojskowe państw NATO, koordynowane przez VI Flotę USA. W odpowiedzi, Rosjanie rozpoczęli manewry na terytorium obwodu kaliningradzkiego. Jak mówi szef Biura Informacyjnego NATO w Moskwie, Robert Pszczel, ćwiczenia mają służyć "lepszej koordynacji działań w warunkach kryzysowych". Według rosyjskich informacji, grupy żołnierzy z obu ugrupowań są podobnej liczebności.

3-latka zmarła, zostawiona sama w samochodzie

3-letnia dziewczynka zmarła wczoraj w Rybniku w tragicznym wypadku.  Ojciec zapomniał odwieźć ją do przedszkola i pojechał wprost do pracy, zostawiając dziecko na osiem godzin w zamkniętym samochodzie. Zdaniem funkcjonariuszy, w pojeździe mogła panować temperatura nawet 70 stopni Celsjusza. Mężczyzna, na skutek szoku, wylądował w szpitalu psychiatrycznym. Dokładną przyczynę zgonu wyjaśni sekcja zwłok.