MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 11 grudzień

bójka Kijów Kraków Mars Ukraina

Dodano 2013-12-11 11:24:59 | Autor: Emil Kowalski

Polskie MSZ potępia użycie siły podczas zamieszek na Ukrainie. Nie żyje kibic z Krakowa. Jezioro na Marsie. Znęcały się nad niepełnosprawną kobietą. 

Polskie MSZ potępia użycie siły podczas zamieszek na Ukrainie

Resort MSZ oświadczył dzisiaj rano, ze potępia nocne użycie siły wobec demonstrantów. Wojska wewnętrzne MSW Ukrainy i oddziały specjalne milicji Berkut próbowały przejąć kontrolę nad Majdanem Niepodległości w Kijowie. Kilkanaście osób zostało poszkodowanych.

Nie żyje kibic z Krakowa

Doszło do bój pomiędzy pseudokibicami w Krakowie. Zginął 19-latek. Do bójki doszło osiedla Piastów i Mistrzejowic w Nowej Hucie, brało w niej udział 10 osób. Chłopak zmarł od ciosów nożem. Zatrzymano dwóch podejrzanych.

Jezioro na Marsie

NASA donosi, że na planecie Mars odkryto ślady jeziora. Dokonano tego za pomocą będącego tam łazika Curiosity. Badacze są przekonani, że w jeziorze znajdowały się pierwiastki, które świadczą o tym, iż tętniło ono życiem. To węgiel, siarka, tlen, azot i wodór.

Znęcały się nad niepełnosprawną kobietą

W Lęborku zatrzymano 13-latkę, 16-latka i 18-latkę. Nastolatki napadli na niepełnosprawną kobietę ze Nowej Wsi Lęborskiej. Kobieta porusza się na wózku inwalidzkim i najpierw zażądali od niej pieniędzy. Potem oblali wódką, rozbili na niej jajka i posypali cukrem. Na koniec pobili. 18-letniej dziewczynie grozi 12 lat więzienia i przebywa w areszcie. Pozostali odpowiedzą przed sądem rodzinnym. 

zdj. Poznaniak/Wikipedia