MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 11 lipca

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-07-11 11:53:01 | Autor: Jacek Gibel

Protesty na szczycie wieżowca. Kolejne osuwiska w Chinach. Ujęto gwałciciela z Otwocka.

Wspinają się na Shard w proteście

Sześcioro aktywistów Greenpeace wspina się na najwyższy budynek w Wielkiej Brytanii, Shard, w proteście przeciwko wydobyciu ropu i gazu na Arktyce. W tej grupie jest Polka, Wioletta Smul. Na szczycie 310-metrowego biurowca planują rozwinięcie malowidła z pejzażem Arktyki.

W Wołyniu jednak ludobójstwo

Dziś mija 70 lat od tzw. "krwawej niedzieli" zbrodni wołyńskiej. W tekście uchwały Sejmu w tej sprawie znajdzie się sformułowanie, że było to ludobójstwo. W 1943 roku ukraińscy nacjonaliści wymordowali na Wołyniu około 60 tysięcy Polaków, w tym samego 11 lipca - 11 tysięcy.

W Chinach osunęła się ziemia – nie żyje 12 osób

Lawina błotna zeszła na wioskę niedaleko miasta Dujiangyan w południowo-zachodniej prowincji Sichuan. Miejscowe media podają, że zginęło 12 osób i 11 nie zostało odnalezionych. Wczoraj także osuwała się ziemia, która pochłonęła 11 domów. Trwa akcja ratunkowa.

Gwałt w Otwocku – ujęto sprawcę

Zatrzymano 29-latka podejrzanego o brutalne pobicie i zgwałcenie młodej kobiety w Otwocku. Został aresztowany w jednej z warszawskich restauracji. Prokuratura ścigała go listem gończym. Grozi mu 12 lat więzienia.