MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 11 lipca

Chiny Izrael Palestyna Polska prasówka rząd

Dodano 2014-07-11 11:18:20 | Autor: Jacek Gibel

Jest decyzja w sprawie wotum nieufności. Wypadek minivanu w Chinach. Izraelskie ataki na Hamas.

Jest decyzja w sprawie wotum nieufności

Sejm odrzucił wniosek Prawa i Sprawiedliwości o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska. Wniosek był związany z aferą taśmową, ujawnioną przez tygodnik "Wprost". Za jego odrzuceniem było 236 posłów, za przyjęciem - 155, wstrzymało się 66.

Wypadek minivanu w Chinach

W chińskiej prowincji Hunan przeładowany minivan wjechał do stawu. W wypadku zginął kierowca oraz wszyscy pasażerowie - ósemka dzieci i dwoje nauczycieli. Jak donoszą krajowe media, pojazd przystosowany był do przewozu tylko siedmiu osób. Chiny od dawna zmagają się z problemem przepełnionych autobusów szkolnych. W 2011 roku 20 osób zginęło po zderzeniu busa z ciężarówką. W samochodzie z dziewięcioma miejscami znajdowały się wtedy 64 osoby.

Izraelskie ataki na Hamas

W ciągu ostatniej doby Izrael dokonał aż 210 ataków na pozycje propalestyńskiego Hamasu - poinformował rzecznik izraelskiej armii. Wśród celów lotniska znalazły się tunele, punkty kontroli i dowodzenia oraz biura instytucji rządowych organizacji. Zniszczonych zostało też 21 budynków, w których ukrywali się członkowie Hamasu. W kierunku Izraela ze Strefy Gazy wystrzelone zostały z kolei 194 rakiety. Izrael poinformował też, że trwają przygotowania do operacji lądowej.