MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 11 lutego

Japonia Polska prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2014-02-11 11:12:42 | Autor: Jacek Gibel

Skazana za masowe morderstwo... pszczół. Mariusz T. wyjdzie na wolność. Śnieg sparaliżował Tokio.

Skazana za masowe morderstwo... pszczół

Joanna S. została skazana przez Sąd Rejonowy w Gorlicach na cztery miesiące więzienia w zawieszeniu za doprowadzenie w 2010 roku do masowego wyginięcia około 2 milionów pszczół. Powodem było użycie niewłaściwego preparatu chemicznego przy opryskach przeciw komarom. Wyrok jest nieprawomocny.

Mariusz T. wyjdzie na wolność

W sprawie Mariusza T., który dziś miał ukończyć odsiadywanie wyroku 25 lat więzienia, zostało wydane oświadczenie prokuratury w Rzeszowie: "Weryfikacja zawiadomienia złożonego przez Dyrektora Zakładu Karnego w Rzeszowie oraz okoliczności zabezpieczenia przedmiotów do niego załączonych wymaga dalszych czynności, na chwilę obecną brak jest natomiast podstaw (dostatecznie uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa) do przedstawienia Mariuszowi T. zarzutu popełnienia jakiegokolwiek przestępstwa, a tym bardziej do zatrzymania Mariusza T.".

Śnieg sparaliżował Tokio

Padający od kilku dni śnieg sparaliżował stolicę Japonii. Z tokijskiego lotniska Haneda odwołano ponad 300 lotów krajowych, zakłócony jest także transport kolejowy. To największe opady śniegu w Tokio od 13 lat - w stolicy spadło aż 27 cm.