MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 12 czerwca

prasa przegląd Wiadomości

Dodano 2013-06-12 11:58:35 | Autor: Jacek Gibel

Najstarszy człowiek świata nie żyje. Brak dialogu między KRLD i Koreą Płd. W Grecji nie nadaje TV i Radio. Częstochowa w dymie. Pomylili groby.

Zmarł najstarszy człowiek świata

Japończyk Jiroemon Kimura, uważany za najstarszego żyjącego człowieka na świecie, zmarł w wieku 116 lat. W grudniu Kimura trafił do Księgi Rekordów Guinessa jako najstarszy człowiek w historii, którego wiek zweryfikowano. Miał 7 dzieci, 14 wnuków, 25 prawnuków i 13 praprawnuków.

Rozmowy Korei Północnej i Południowej pod znakiem zapytania

Zaplanowane na czwartek spotkanie na szczycie pomiędzy oboma państwami zostało anulowane. Powodem nieporozumień była ranga dygnitarzy mających wziąć udział w szczycie jako przedstawiciele odpowiednich rządów.

W Grecji nie nadaje ani radio, ani telewizja

Tysiące dziennikarzy protestowało przed siedzibą nadawcy ERT przeciwko zawieszeniu nadawania programów TV w ramach oszczędności i z powodu zwolnień. Nadawanie zakończono dzisiaj. Związki zawodowe dziennikarzy zorganizowały 24-godzinny strajk protestacyjny. Europejska Unia Nadawców (EBU) zaprotestowała przeciw zawieszeniu działalności greckich mediów publicznych i zażądała od rządu natychmiastowego cofnięcia decyzji. Rząd grecki podjął te działania w celu uzyskania oszczędności budżetowych.

Dym zasłonił Częstochowę

Doszło do pożaru w jednej z hal fabryki kleju do płytek i zapraw. Ogień strawił cały obiekt. Kłęby dymu przykryły część miasta. Do pożaru doszło przy ul. Rząsawskiej w hali, która ma powierzchnię około 1200 metrów kwadratowych. Strażakom udało się opanować pożar.

Wykopali nieboszczyka, żeby zakopać nieboszczyka

Do fatalnej pomyłki doszło w Bydgoszczy ,gdzie grabarze wykopali i zlikwidowali nie ten grób. Były dwie mogiły z tymi samymi nazwiskami. Zmarły miał być pochowany w grobie rodzinnym. Wszystko wyszło na jaw, gdy do wykopanego jeszcze grobu, gdzie miał być pochowany drugi nieboszczyk,  przyjechała inna rodzina w odwiedziny. Sprawą zajęła się prokuratura.