MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 12 listopada

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-11-12 11:15:34 | Autor: Jacek Gibel

Warszawa płonie w imię "marszu niepodległości". 6-letnia dziewczynka prawie zagryziona na śmierć przez psy. Błąd urzędników może kosztować sektor MŚP 8 mln zł.

Marsz, uhm, Niepodległości

Wczoraj przez Warszawę przeszedł "Marsz Niepodległości" zorganizowany przez środowisko narodowców, między innymi ONR. Spalona została tęcza na pl. Zbawiciela, zaatakowano także ambasadę Rosji. Łącznie aresztowano 72 osoby. Międzynarodowa - ale i polska - prasa jest zbulwersowana wydarzeniami z 11 listopada.

6-latka pogryziona przez psy

W poniedziałek w Stalowej Woli 6-letnia dziewczynka została pogryziona przez dwa psy. Kilkulatka jest w ciężkim stanie. Gdyby nie pomoc przypadkowej osoby, prawdopodobnie zostałaby zagryziona na śmierć. Na miejscu pojawił się 35-letni właściciel agresywnych psów. Policja przewiozła go na komendę, gdzie złoży zeznania.

Sektor MŚP bez wsparcia w 2014 roku?

Przez pomyłkę urzędników Ministerstwa Gospodarki kilkadziesiąt tysięcy firm z sektora MŚP może zostać w przyszłym roku pozbawionych wsparcia z projektów europejskich. W budżecie zabrakło bowiem środków na funkcjonowanie zajmujących się tym instytucji. Dwa ministerstwa - gospodarki i finansów - myślą, jak rozwiązać ten problem.