MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 12 sierpnia

Ebola Hiszpania kino Liberia prasówka USA

Dodano 2014-08-12 11:28:50 | Autor: Jacek Gibel

Robin Williams nie żyje. Liberia otrzyma eksperymentalny lek. Pierwsza ofiara Eboli w Europie.

Robin Williams nie żyje

Robin Williams, jeden z najsłynniejszych amerykańskich aktorów komediowych, nie żyje. W poniedziałek został znaleziony martwy w swoim domu w Tiburon. Williams miał 63 lata. Aktor znany jest z ról w takich filmach, jak "Jumanji", "Flubber", "Buntownik z wyboru" czy "Stowarzyszenie umarłych poetów". Prawdopodobną przyczyną śmierci było samobójstwo. Williams zmagał się z głęboką depresją oraz uzależnieniem od alkoholu.

Liberia otrzyma eksperymentalny lek

Liberia otrzyma Zmapp, nietestowany jeszcze na ludziach eksperymentalny lek, do leczenia chorych na Ebolę - poinformował rząd tego kraju. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, w zachodniej części Afryki z powodu choroby zmarło już ponad 1000 osób. Zmapp - dostarczony za darmo - prawdopodobnie spowodował poprawę stanu zdrowia dwóch pracowników w Stanach Zjednoczonych.

Pierwsza ofiara Eboli w Europie

75-letni hiszpański misjonarz Miguel Pajares zmarł w szpitalu w Madrycie. Tydzień temu został przetransportowany z Liberii, gdzie zaraził się wirusem Ebola, do kraju. Jest to pierwsza ofiara obecnej epidemii tej choroby w Europie. Wraz z Pajaresem hospitalizowano jedną z zakonnic, u której testy na obecność wirusa dały jednak wynik negatywny.