MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 12 września

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-09-12 11:29:27 | Autor: Jacek Gibel

Żalek odchodzi z PO. Ewakucja w Opolu - niewybuchy na boisku. Rebelianci syryjscy "kategorycznie odrzucają" rosyjską propozycję.

PO bez kolejnego posła

Jacek Żalek potwierdził dziś odejście z Platformy Obywatelskiej. To kolejny po Jarosławie Gowinie i Johnie Godsonie poseł, który rozstał się z partią. Koalicja PO-PSL ma w ten sposób już tylko o jednego członka więcej niż wynosi wymagana większość.

Niewybuchy w Opolu

Po tym, jak na szkolnym boisku w Opolu znaleziono niewybuchy, nastąpiła ewakuacja gimnazjum, żłobka oraz siedziby Naczelnej Organizacji Technicznej w centrum miasta - łącznie 530 osób. Pięć niewybuchów, pochodzących najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej, znaleźli robotnicy prowadzący prace budowlane na boisku.

Wolna Armia Syryjska odrzuca propozycję Rosji

Wolna Armia Syryjska odrzuciła propozycję Rosji w sprawie objęcia międzynarodową kontrolą broni chemicznej w kraju oraz jej zniszczenia - poinformował dowódca syryjskich rebeliantów. Dziś w Genewie dojdzie do spotkania szefów dyplomacji Rosji i Stanów Zjednoczonych. Plan Rosji został już zaakceptowany przez Damaszek, a wczoraj przekazano go stronie amerykańskiej.