MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 12 września

matury Polska prasówka RPA Sportowcy

Dodano 2014-09-12 11:18:35 | Autor: Jacek Gibel

Pistorius uznany za winnego! Oficjalne wyniki matur. Tragiczny wypadek na Mazowszu.

Pistorius uznany za winnego!

Oscar Pistorius, niepełnosprawny lekkoatleta z RPA, został uznany za winnego nieumyślnego spowodowania śmierci swojej narzeczonej, Reevy Steenkamp. Sąd uniewinnił biegacza od zarzutu zabójstwa z premedytacją. Pistorius zastrzelił Steenkamp 14 lutego 2013 roku, gdyż - jak twierdził - omyłkowo uznał ją za złodzieja. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności, jednak najprawdopodobniej wyrok wyniesie od 7 do 10 lat. Pistorius to jeden z najsłynniejszych niepełnosprawnych sportowców rywalizujących z pełnosprawnymi zawodnikami.

Oficjalne wyniki matur

82% osób tegorocznych abiturientów zdało egzamin dojrzałości - poinformowała Centralna Komisja Egzaminacyjna. Wyniki uwzględniają sesję majową, dodatkową czerwcową i poprawkową sierpniową matur. Egzamin pisemny z języka polskiego zdało 95% tegorocznych maturzystów, z matematyki - 83%, a z języka angielskiego - 93%.

Tragiczny wypadek na Mazowszu

Nna drodze krajowej numer 62 w miejscowości Popowo-Letnisko niedaleko Serocka (Mazowieckie) doszło do zderzenia ciężarówki z osobową skodą. W wypadku zginęły dwie osoby podróżujące skodą. Ruch na drodze odbywa się wahadłowo, a utrudnienia potrwają co najmniej do południa. Na miejscu są już policja i prokuratura, badający okoliczności wypadku.