MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 13 czerwca

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-06-13 11:48:07 | Autor: Jacek Gibel

Robotnicy utknęli na drapaczu chmur. Wypadek w Mazowieckiem - pięć osób nie żyje. Nowoczesna maszyna bojowa w Rosji już w 2015 roku.

Rosjanie będą mieli ultranowoczesny myśliwiec T-50

Podobno będzie nowocześniejszy i bardziej „zwrotny” od jego amerykańskiego odpowiednika F-22. Dzięki specjalnemu poszyciu T-50 jest niewidoczny dla radarów. Seryjna produkcja maszyny bojowej rozpocznie się w 2015 roku.

Nowe centrum Facebooka na kole podbiegunowym

Facebook otworzył nowe centrum danych. Zlokalizowany w szwedzkiej Lulei na kole podbiegunowym kompleks będzie obsługiwał ruch z całego świata. Serwery chłodzone są za pomocą zimnego, arktycznego powietrza.

Tajne więzienia CIA w Polsce - Amnesty International ostro krytykuje polski rząd

Krytyka rządu dotyczy śledztwa w sprawie więzień CIA a konkretnie, politycy są osądzani o długotrwałość i nie jawność prowadzonego dochodzenia. Tymczasem już trzecia osoba (z Jemenu), ubiega się o status pokrzywdzonego, ponieważ był torturowany w Polsce. Amnesty International przedstawiła raport pt. "Uwolnić prawdę. Udział Polski w programie tajnych więzień CIA".

Dwóch robotników uwięzionych 180 metrów nad ziemią

Na szczycie nowojorskiego drapacza chmur, na wysokości 180 metrów, utknęło dwóch robotników. Mężczyźni przez półtorej godziny utrzymywali kontakt ze strażakami, zanim zostali wciągnięci przez okno na 44 piętrze. Obyło się bez obrażeń, a po udanej akcji ratunkowej obaj zachowywali dobry nastrój.

Pięć osób zginęło w wypadku w pow. ostrołęckim

Na drodze krajowej nr 60 w miejscowości Czernie (Mazowieckie) doszło do tragicznego wypadku. Peugeot na prostym odcinku wjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust wodny. Zginęło pięć osób.