MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 13 czerwca

Jamajka Lubuskie prasówka różyczka

Dodano 2014-06-13 11:20:52 | Autor: Jacek Gibel

Jamajka zalegalizuje "trawkę"? Lawina zachorowań na różyczkę. Kolejna ofiara nurtu rzeki.

Jamajka zalegalizuje "trawkę"?

Rząd Jamajki planuje gruntowne zmiany prawne w kwestii narkotyków. Według najnowszej propozycji, legalne byłoby posiadanie do dwóch uncji (ok. 57 g) marihuany. Specyfik byłby też dozwolony w celach religijnych, medycznych i naukowych. Zmiany mają zostać wprowadzone do września. Marihuana jest jednym ze skuteczniejszych leków w walce z jaskrą.

Lawina zachorowań na różyczkę

Jak donosi "Rzeczpospolita", w ciągu ostatniego roku drastycznie wzrosła zachorowalność na różyczkę, zwłaszcza wśród mężczyzn w wieku 16-25 lat. Z raportu opublikowanego przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny wynika, że w zeszłym roku odnotowano sześciokrotnie więcej przypadków choroby niż w roku 2012 (38548 przypadków w stosunku do 6263).

Kolejna ofiara nurtu rzeki

Dziś wznowiona zostanie akcja poszukiwawcza 14-letniego chłopca, który w czwartek wpadł do Warty. Do wypadku doszło w miejscowości Stare Polichno (Lubuskie). Zaginięcie chłopca zgłosiła matka, która straciła go z oczu. W akcji ratowniczej uczestniczą strażacy i płetwonurkowie z sonarami. Wczorajsze poszukiwania nie przyniosły jednak rezultatu.