MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 13 listopada

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-11-13 11:03:53 | Autor: Jacek Gibel

Atak na polską ambasadę w Moskwie. 12-latka tak pijana, że leżała na podłodze w autobusie. ONZ apeluje o pomoc dla Filipin.

Incydent przed polską ambasadą w Rosji

Ria Novosti podaje, że w Moskwie doszło do ataku na polską ambasadę. Jest to odwet za wydarzenia z Marszu Niepodległości, kiedy polscy nacjonaliści zaatakowali rosyjską placówkę w Warszawie. Na swoim profilu na Twitterze zwolennicy ruchu "Inna Rosja" podpisali zdjęcia z zajścia: "oko za oko".

Pijana 12-latka w autobusie

W białostockim autobusie znaleziono pijaną 12-latkę. Dziewczyna leżała na podłodze, bo nie była w stanie utrzymać równowagi. Nietrzeźwą zobaczył kierowca pojazdu. Na miejsce przyjechała Straż Miejska, policja i karetka. Dziewczyna - mimo swojego stanu - potrafiła jednak podać dane osobowe. Później została zabrana do szpitala na badania.

Bilans ofiar na Filipinach nie tak wysoki?

Nie 10 000, jak prognozowano, ale od 2 000 do 2 500 osób - taki będzie prawdopodobny bilans ofiar śmiertelnych tajfunu Haiyan, który zaatakował Filipiny. ONZ apeluje do świata o 300 mln dolarów na usuwanie skutków żywiołu. Do tej pory pomoc zadeklarowało 29 państw. Póki co, znaleziono około 1 900 ciał.